Katso tästä, ketkä saivat Ehnroosin koulun stipendit

Vanhempainyhdistyksen stipendit:

TSEMPPARI Annetaan 7-luokan oppilaalle, joka on lukuvuoden aikana työskennellyt hyvin.

VUODEN NOUSIJAT/MENESTYJÄT AINERYHMITTÄIN: Annetaan oppilaalle, joka on lukuvuoden aikana parantanut työskentelyään ja menestynyt matemaattisissa aineissa, kielissä, reaaliaineissa tai taito-ja taideaineissa.

ETEVÄ EHNROOSILAINEN: Annetaan oppilaalle, joka osaa kuunnella ja kysyä, on ystävällinen, asiallinen, rehellinen, reilu ja kärsivällinen, yrittää parhaansa ja on rohkeasti hyvä, arvostaa omaa ja toisten työtä, kantaa vastuunsa ja selvittää sotkunsa sekä huolehtii ympäristöstään.

Muut stipendit:

JOPO-STIPENDI Annetaan oppilaalle, joka on hoitanut työssäoppimisjaksonsa kiitettävästi.

PRIIMUS-STIPENDI Annetaan oppilaalle, jonka keskiarvo on luokkatasonsa viiden parhaan joukossa.

HYMY-VEISTOS Annetaan 9-luokan oppilaalle, joka oppilaiden mielestä pyrkii olemaan avulias, reipas ja iloinen.

NIVOS OY:N STIPENDI Annetaan TIKU-luokan oppilaalle ahkerasta ja innostuneesta työskentelystä matemaattisluonnontieteellisissä aineissa.

LIIKUNTAMITALI Annetaan monipuolisesta liikunnan osaamisesta sekä aktiivisesta ja esimerkillisestä toiminnasta koululiikunnassa.

MANNERHEIMIN LASTENSUOJELULIITON STIPENDI Annetaan esimerkillisestä tukioppilastoiminnasta.

OPPILASKUNNAN HALLITUKSEN STIPENDI Myönnetään oppilaalle ahkerasta, innokkaasta ja omatoimisesta työskentelystä oppilaskunnan hyväksi.

MYRSKYLÄN SÄÄSTÖPANKIN OSAKESTIPENDI Annetaan onnistuneesta sijoittamisesta sekä kiinnostuksesta osakesijoittamista kohtaan 9-luokkalaisten osakeseurantatehtävässä.

LUKUKILPAILUPALKINTO Annetaan jokaiselta luokka-asteelta yhdelle oppilaalle, joka on lukenut huhtikuun aikana sivumääräisesti eniten kauno- ja tietokirjoja.

MÄNTSÄLÄN KUNNAN NUORISOVALTUUSTON STIPENDI Nuorisovaltuusto haluaa lahjoittaa stipendin Ehnroosin koulun, Riihenmäen koulun ja Hepolan koulun 9-luokkalaiselle, joka on ottanut kovimman loppukirin opinnoissaan.

ELÄMÄNI SANKARI RY:N JARNO SAARISEN MUISTORAHASTON KANNUSTUSSTIPENDI Stipendin kriteereihin kuuluu henkilökohtaisen tason nostaminen opiskelussa, liikunnallisuuden/luovuuden tukeminen, luokkakavereiden kannustaminen, ystävällinen käytös ja yritteliäisyys. Muistorahaston tuella halutaan tukea myös vähävaraisia, ongelmia tai muita haasteita kohdanneita lapsia ja nuoria. Stipendi annetaan 8-luokan oppilaalle.

Stipendinsaajat:

7A Riihikanto Aleksi (Tsemppari), Vettenranta Aapo (Etevä Ehnroosilainen), 7B Ikonen Anton (Priimus), Kiuru Eemi (Tsemppari), Luokkanen Sara (Priimus), Tokola Alvar (Etevä Ehnroosilainen), 7C Kesti Reetta (Lukukilpailupalkinto), Leppäkangas Manu (Priimus), Punkka Eeli (Etevä Ehnroosilainen), Salonen Joanna (Tsemppari), 7D Kainulainen Oskari (Tsemppari), Ritvanen Matias (Etevä Ehnroosilainen), 7E Bragge Akseliina (Tsemppari), Häikiö Venla (Etevä Ehnroosilainen), 7F Pakkanen Anni (Tsemppari), Tiitto Venla (Etevä Ehnroosilainen), Vainio Iita (Priimus), 7G Korhonen Patricia (Tsemppari), Putus Helmiina (Priimus), Vainikka Onni (Etevä Ehnroosilainen)

8 JOPO Laine Onni (Elämäni sankari-stipendi), Mustola Aatu (JOPO-stipendi), Rautio Annika (Etevä Ehnroosilainen) 8A Paulamäki Antti (Etevä Ehnroosilainen), Väisälä Ida (Elämäni sankari-stipendi) 8B Itkonen Veka (Elämäni sankari-stipendi), Koivistoinen Mariska (Etevä Ehnroosilainen), Tuominen Maria (Oppilaskunnan stipendi), Tuominen Milla (Priimus) 8C Leinonen Ilkka (Nivos Oy:n stipendi, Priimus), Leinonen Saara (Priimus), Lindeberg Pauliina (Etevä Ehnroosilainen), Toura Varpu (Reaaliaineiden stipendi), Vainio Taimi (Priimus), Vanhanen Veeti (Elämäni sankari-stipendi) 8D Kutilainen Aada (Elämäni sankari-stipendi), Mustonen Hanna (Taito- ja taideaineiden stipendi), Niemi Silja (Etevä Ehnroosilainen), Väyrynen Emilia (Priimus) 8E Hietamäki Milla (Matemaattisten aineiden stipendi), Lantta Jaakko (Elämäni sankari-stipendi), Paajaste Minea (Kielten stipendi), Tokola Berit (Etevä Ehnroosilainen), Yli-Hakala Inka (Taito- ja taideaineiden stipendi) 8F Delfine Chansa (Elämäni sankari-stipendi), Hietamäki Jose (Lukukilpailupalkinto), Nissinen Pinja (Etevä Ehnroosilainen) 8K Taponen Nelli (Elämäni sankari-stipendi)

9A Eloranta Jukka (Taito- ja taideaineiden stipendi), Kinanen Pihla (Etevä Ehnroosilainen), Moberg Kalle (Matemaattisten aineiden stipendi), Nokua Minea (Lukukilpailupalkinto, Priimus), Peisanen Laura (Taito- ja taideaineiden stipendi), Turkka Lauri (Hymyveistos) 9B Ilomaa Aku (Reaaliaineiden stipendi), Kivistö Rosa-Julia (Priimus), Laaksonen Siiri (MLL:n tukioppilasstipendi, Hymyveistos), Timoskainen Eveliina (Etevä Ehnroosilainen) 9C Hakala Jenni (Osakestipendi 3. sija), Hiltunen Elli (Etevä Ehnroosilainen), Hörhammer Daniel (Nivos Oy:n stipendi), Muukka Joosua (Liikuntamitali), Uusitalo Ilari (Nivos Oy:n stipendi), Vaara Paulus (Liikuntamitali) 9D Koskilinna Arto (Priimus), Majanen Iida (Etevä Ehnroosilainen), Wahlberg Elmeri (Osakestipendi 1. sija) 9E Angelosanto Karina (Etevä Ehnroosilainen), Laine Eveliina (Priimus), Lehto Olli (Osakestipendi 2. sija), Raitanen Laila (Mäntsälän kunnan nuorisovaltuuston stipendi), Tajik Reyhaneh (Kielten stipendi) 9F Mustasilta Jesse (Etevä Ehnroosilainen), Raassina Olivia (Liikuntamitali, Priimus) 9 JOPO Rosenqvist Rasmus (JOPO-stipendi, Etevä Ehnroosilainen).

Mainos: LähiTapiola Uusimaa

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut