Paikalliset

Mäntsälän alakoulujen yleisurheilukisat, loput tuloksetKorkeus: 3-4 lk tytöt: 1) Hilla Alho Ohkola 108, 2) Kerttu Sirviö Riihenmäki 108, 3) Tuuli Myllyniemi Hepola 105, 4) Anastasia Äyrämöinen Hyökännummi 100, 5) Venla Hynynen Hepola 100 ja Em

Korkeus:

3-4 lk tytöt: 1) Hilla Alho Ohkola 108, 2) Kerttu Sirviö Riihenmäki 108, 3) Tuuli Myllyniemi Hepola 105, 4) Anastasia Äyrämöinen Hyökännummi 100, 5) Venla Hynynen Hepola 100 ja Emmi Härkönen Numminen 100, 7) Ella Kokkoniemi Riihenmäki 100, 8) Laura Laukkanen Numminen 100, 9) Saimi Ylimartimo Sääksjärvi 95, 10) Emma Ukkola Numminen 95, 11) Ninni Härkönen Numminen 90, ei tulosta: Sini Lyyra Kirkonkylä, Karoliina Timoskainen Kirkonkylä, Sofia Orava Hepola, Wilhelmiina Rainio Hepola, Saara Lainio Ohkola, Martta Kyrö Sälinkää, Katri Torvasti Saari.

5-6 lk tytöt: 1) Hanna Mustonen Kirkonkylä 138, 2) Anni Pakkanen Myllymäki 125, 3) Saara Leinonen Kirkonkylä 125 ja Peppi Piiparinen Hyökännummi 125, 5) Kiira Koli Ohkola 125, 6) Emma Salo Sääksjärvi 120, 7) Aino Rajanen Arola 115 ja Fanni Manninen Arola 115, 9) Sanni Vuoristo Hepola 115, Janna Apell Riihenmäki 115 ja Helmiina Putus Myllymäki 115, 12) Miina Heikkilä Hepola 115, 13) Mineea Pyötsiä Riihenmäki 115, 14) Lotta Juvonen Kirkonkylä 115, 15) Iiris Malmberg Ohkola 110 ja Jessica Korte Hyökännummi 110, 17) Jade Tevilin Riihenmäki 110 ja Mimi Eklund Riihenmäki 110, 19) Aava Luukkonen Hepola 105, 20) Kiira Seppänen Numminen 100, ei tulosta: Emma Lehtinen Kirkonkylä, Pauliina Lindeberg Saari, Josefiina Kedmi Saari.

Pituus

3-4 lk pojat: 1) Otto Teiniranta Riihenmäki 366, 2) Vili Hyytiäinen Sälinkää 347, 3) Jose Wala Riihenmäki 338, 4) Lenni Halonen Hyökännummi 320, 5) Lenni Hakala Hyökännummi 312, 6) Topi Kyllönen Hepola 312, 7) Kaarlo Miettinen Riihenmäki 310, 8) Joonas Jylhä Arola 308, 9) Miika Kauppinen Kirkonkylä 305, 10) Jan Luokkanen Myllymäki 305, 11) Lucas Siren Hirvihaara 305, 12) Elias Hanhikoski Saari 300, 13) Mico Rönkkö Ohkola 298, 14) Niko Kokkonen Kirkonkylä 297, 15) Leo Lehtinen Riihenmäki 295, 16) Leo Björkrooth Numminen 288, 17) Oskari Touru Ohkola 282, 18) Elmo Kyytinen Myllymäki 280, 19) Sakkeus Aaltonen Numminen 278, 20) Aleksi Perttilä Kirkonkylä 278, 21) Alfred Niemi-Korpi Hepola 277, 22) Gabi Fyrqvist Sääksjärvi 275, 23) Aatos Parkkinen Hepola 275, 24) Jesse Kiiskinen Myllymäki 275, 25) Emil Jomppanen Myllymäki 274, 26) Teemu Juntunen Sälinkää 272, 27) Lenni Ruotsalainen Ohkola 268, 28) Armas Illikainen Numminen 268, 29) Anton Selmer Saari 267, 30) Markus Linnamäki Hirvihaara 261, 31) Jalo Korhonen Saari 255, 32) Miika Kaikkonen Sälinkää 245, 33) Juho Pallaskari Sääksjärvi 234.

5-6 lk pojat: 1) Veeti Kuoppala Kirkonkylä 385, 2) Joonas Pekola Hepola 378, 3) Jester Rossi Hyökännummi 375, 4) Eino Korhonen Riihenmäki 370, 5) Daniil Äyrämöinen Hyökännummi 370, 6) Oliver Aiello Saari 358, 7) Tomi Lahdelma Myllymäki 355, 8) Luukas Holopainen Saari 343, 9) Aaron Seppälä Hirvihaara 340, 10) Max Mäenpää Ohkola 337, 11) Konsta Kallioinen Arola 337, 12) Arttu Lahdelma Myllymäki 333, 13) Valtteri Nyman Hepola 331, 14) Jere Pahkamäki Hyökännummi 330, 15) Elmo Kekki Sälinkää 321, 16) Vili Lindqvist Ohkola 316, 17) Daniel Mosko Riihenmäki 315, 18) Lukas Kurvi Kirkonkylä 315, 19) Kasper Koistinen Myllymäki 312, 20) Niilo Hjelt Numminen 311, 21) Matias Ritvanen Sääksjärvi 310, 22) Aksu Johansson Kirkonkylä 310, 23) Jaakko Lantta Hirvihaara 308, 24) Hannes Pasula Riihenmäki 305, 25) Jesse Häkkinen Arola 305, 26) Anssi Peltoranta Ohkola 296, 27) Pyry Parviainen Numminen 296, 28) Jone Tähtinen Kirkonkylä 293, 29) Kasper Soini Riihenmäki 292, 30) Aapo Vettenranta Numminen 288, 31) Matisa Vilkas Sääksjärvi 285, 32) Anton Hujanen Sälinkää 285, 33) Elias Loppi Sälinkää 279.

Kuula

3-4 lk tytöt: 1) Brianna Van Assendelft Riihenmäki 5,96, 2) Angelica Koskinen Hyökännummi 5,72, 3) Sanna Kaukoranta Hyökännummi 5,59, 4) Sofia Sopanen Riihenmäki 5,49, 5) Emma Ukkola Numminen 5,37, 6) Jemina Kandelin Myllymäki 5,21, 7) Erika Pentikäinen Hirvihaara 4,87, 8) Venla Hynynen Hepola 4,53, 9) Hilla Alho Ohkola 4,52, 10) Nea Hietamäki Numminen 4,47, 11) Ella Kokkoniemi Riihenmäki 4,44, 12) Laura Laukkanen Numminen 4,40, 13) Elma Nieminen Hyökännummi 4,38, 14) Sanni Kinnunen Ohkola 4,05, 15) Veera Lehikoinen Hepola 3,96, 16) Jade Hjortsborg Sälinkää 3,95, 17) Essi Lopperi Hepola 3,89, 18) Anni Suoperä Myllymäki 3,81, 19) Nea Junnila Sälinkää 3,78, 20) Denisa Visti Kirkonkylä 3,77, 21) Taimi Kirjarinta Saari 3,54, 22) Venla Sarjokari Saari 3,42, 23) Sini Lyyra Kirkonkylä 3,39, 24) Isla Saarnio Sääksjärvi 3,20, 25) Marjaana Torikka Kirkonkylä 2,98.

3-4 lk pojat: 1) Matias Taskinen Saari 7,37, 2) Otto Teiniranta Riihenmäki 7,12, 3) Eetu Kantola Hyökännummi 6,77, 4) Akseli Lilja Numminen 6,72, 5) Nico Sundvall Sälinkää 6,68, 6) Glen Uukivi Riihenmäki 6,63, 7) Joa Niinimäki Myllymäki 6,46, 8) Elias Hanhikoski Saari 6,31, 9) Eelis Hakkarainen Sääksjärvi 6,21, 10) Eetu Teiniranta Riihenmäki 6,16, 11) Edvin Pitkälä Riihenmäki 6,14, 12) Jere Arrenius Kirkonkylä 5,96, 13) Jimi Leppälä Kirkonkylä 5,95, 14) Otto Riihinen Sääksjärvi 5,95, 15) Miska Kinanen Myllymäki 5,95, 16) Aleksi Perttilä Kirkonkylä 5,93, 17) Elias Koskinen Myllymäki 5,92, 18) Eetu Amhamdi Ohkola 5,88, 19) Markus Linnamäki Hirvihaara 5,87, 20) Joni Hyvönen Myllymäki 5,72, 21) Lennart Ilola Numminen 5,57, 22) Banjamin Karhu Hirvihaara 5,56, 23) Eeli Kaasinen Hyökännummi 5,49, 24) Chris Scharikin Myllymäki 5,42, 25) Joonas Jylhä Arola 5,26, 26) Henri Hietanen Ohkola 5,25, 27) Teemu Juntunen Sälinkää 5,25, 28) Sakkeus Aaltonen Numminen 5,15, 29) Viljami Malinen Hirvihaara 5,15, 30) Tino Grefberg Hepola 5,04, 31) Viljo Loikkanen Myllymäki 4,95, 32) Lassi Sarjokari Saari 4,87, 33) Reni Illokoski Hepola 4,72, 34) Miika Kaikkonen Sälinkää 4,63, 35) Aapo Puhakka Ohkola 4,62, 36) Artjom Ivanov Hepola 4,55, 37) Elmo Kyytinen Myllymäki 3,92, 38) Tatu Honkanen Saari 3,87, 39) Patrick Hietanen Hepola 3,54.

5-6 lk tytöt: 1) Silja Niemi Kirkonkylä 7,97, 2) Sanni Sopanen Riihenmäki 7,39, 3) Minea Paajaste Numminen 7,32, 4) Netta Tolvanen Hepola 7,31, 5) Miina Heikkilä Hepola 7,18, 6) Julia Honkanen Sälinkää 7,01, 7) Salla Lilja Kirkonkylä 6,74, 8) Vilma Vainio Saari 6,66, 9) Noora Hietala Kirkonkylä 6,34, 10) Jenni Koivisto Hyökännummi 6,20, 11) Kiira Koli Ohkola 6,10, 12) Jade Siira Saari 5,87, 13) Kiira Linna Sälinkää 5,67, 14) Jade Tevilin Riihenmäki 5,62, 15) Helmi Nordström Hirvihaara 5,58, 16) Fanni Ketola Riihenmäki 5,49, 17) Sofia Räsänen Hyökännummi 5,46, 18) Salla Kopakkala Hyökännummi 5,35, 19) Senja Minkkinen Arola 5,26, 20) Joanna Salonen Myllymäki 5,19, 21) Senja Perhoniemi Hirvihaara 5,07, 22) Ria Peltola Arola 4,95, 23) Mila Viinikainen Kirkonkylä 4,86, 24) Sofia Liimatainen Ohkola 4,84, 25) Mimi Eklund Riihenmäki 4,52, 26) Neea Raassina Numminen 4,44, 27) Sanni Eerola Ohkola 4,41, 28) Iida Räty Sääksjärvi 4,38, 29) Aino Tokola Sääksjärvi 4,18, 30) Ella Lind Numminen 3,72.

5-6 lk pojat: 1) Niki Ilokoski Hepola 8,91, 2) Ronnie Siren Hirvihaara 8,34, 3) Daniil Äyrämöinen Hyökännummi 8,33, 4) Aaro Ahl Sääksjärvi 7,74, 5) Tuomas Kinnunen Ohkola 7,60, 6) Rafael Saastamoinen Kirkonkylä 7,56, 7) Max Mäenpää Ohkola 7,52, 8) Anssi Peltoranta Ohkola 7,49, 9) Eero Myllymäki Hepola 7,44, 10) Aarni Eskola Kirkonkylä 7,41, 11) Tomi Peltola Myllymäki 7,30, 12) Eetu Hirvonen Myllymäki 7,29, 13) Aaro Ahonen Myllymäki 7,22, 14) Jimi Vaahteralehto Numminen 7,09, 15) Aatu Mustola Numminen 7,06, 16) Jani Leppälä Kirkonkylä 6,93, 17) Veka Itkonen Numminen 6,78, 18) Niko Lönnqvist Sääksjärvi 6,76, 19) Teemu Aalto Hyökännummi 6,72, 20) Hans Eskelinen Saari 6,58, 21) Joona Tuominen Hyökännummi 6,45, 22) Pavel Bagev Hepola 6,44, 23) Niilo Huovila Riihenmäki 6,40, 24) Santeri Rautio Kirkonkylä 6,27, 25) Miko Rajala Riihenmäki 6,15, 26) Jimi Koskinen Arola 5,88, 27) Veeti Helenius Myllymäki 5,67, 28) Olavi Luoto Myllymäki 5,60.

4 x 100 m viesti: 1) Riihenmäki 1 1.02,35, 2) Kirkonkylä 1 1.02,60, 3) Myllymäki 1 1.04,20, 4) Ohkola 1 1.05,03, 5) Riihenmäki 2 1.05,33, 6) Hirvihaara 1.06,40, 7) Hyökännummi 1.06,85, 8) Arola 1.07,33, 9) Ohkola 2 1.08,28, 10) Myllymäki 2 1.08,39, 11) Hepola 1.09,17, 12) Kirkonkylä 2 1.09,58, 13) Saari 2 1.09,82, 14) Sälinkää 1.09,96, 15) Saari 1 1.10,53, 16) Sääksjärvi 1.10,60, Numminen DQ.

Henkilökohtaisten juoksumatkojen kaikki tulokset julkaistiin 2.10. ilmestyneessälehdessä.

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Etusivulla nyt

Uusimmat: Paikalliset

Luetuimmat paikalliset

Uusimmat

Luetuimmat